Visuomeninė organizacija Platelių bendruomenė

Visuomeninė organizacija Platelių bendruomenė

Projekto pavadinimas: Atidarykim elektroninę erdvę kartu

Projekto rezultatas

Sukurta skaitmeninė erdvė plateliu.wixsite.com, padedanti pažinti bendruomenę

Apie projektą

Šiuolaikiniame pasaulyje veikloms ir paslaugoms vis sparčiau keliantis į skaitmeninę erdvę, VO Platelių bendruomenė žengia naują žingsnį – supažindina bendruomenės narius su skaitmenine erdve.

2020 metais VO Platelių bendruomenė dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse, tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir įgyvendino savo idėją – integravo informacines technologijas ir skatina organizacijos narius tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

VO Platelių bendruomenė buvo įkurta 2003 metais ir jos pagrindinis uždavinys – suburti bendruomenės narius bendrai veiklai. VO Platelių organizacija daug dėmesio skiria kultūrinei, švietėjiškai veiklai. Bendruomenė organizuoja tradicines miestelio šventes, muges, kultūrinius renginius. O dėl spartaus veiklų ir paslaugų kėlimosi į skaitmeninę erdvę, bendruomenė nusprendė įgyvendinti įtinklinimo projektą ir pristatyti savo bendruomenę skaitmeninėje erdvėje.

VO Platelių bendruomenė skyrė daug laiko mokymams, skirtiems vyresnio amžiaus žmonėms. Susitikimų metu organizacijos skaitmeninė lyderė Laima Žilienė pristatė, kaip bendrauti internete, stebėti savo finansus, skaityti socialinių tinklų informaciją, užsiregistruoti pas šeimos gydytoją. Norėdami paskleisti žinią apie internetinę svetainę plateliu.wixsite.com, bendruomenė nusprendė sukurti lankstinuką, kuriame būtų pateikta pagrindinė informacija apie organizaciją ir administracijos kontaktai. Šie lankstinukai buvo dalinami per renginius tiek miestelio gyventojams, tiek turistams ir svečiams. Taip pat buvo organizuojama kūrybinė komanda, kuri rudenį pristatė sukurtą dokumentinį filmą apie VO Platelių bendruomenės atnaujintas erdves ir laimėtus projektus.

Anot VO Platelių bendruomenės pirmininkės Rigondos Pereverzevos, įtinklinimo projektas buvo itin naudingas gyventojams: „Bendruomenės nariai sužinojo kaip ir kokią informaciją galima rasti internete, kaip atsakingai viešinti savo informaciją, kaip saugiai bendrauti ir „neužkibti internetiniams sukčiams ant kabliuko“. Pirmininkė tikisi, kad projektas turės ilgalaikį poveikį, nes suaktyvėjo senjorų susidomėjimas informacinėmis technologijomis, padaugėjo lankytojų miestelio bibliotekoje, bendruomenės narių susitikimuose, renginiuose. „Suorganizuotos veiklos padėjo bendruomenės nariams suvokti savanoriškos veiklos svarbą, įgyti naujų skaitmeninių įgūdžių“, – teigė R. Pereverzeva.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


VO Platelių bendruomenės internetinė svetainė plateliu.wixsite.com

Akimirka iš bendruomenės narių mokymų apie skaitmeninę erdvę.

Projekto rezultatai matomi: