Aleksandravėlės kaimo bendruomenė

Aleksandravėlės kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: SAU IR SVEČIAMS

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė aleksandravele.lt

Apie projektą

Aleksandravėlės kaimo bendruomenė pritaiko šiuolaikines technologijas žinių apie savo kaimą skleidimui ir pristato atnaujintą bendruomenės skaitmeninę erdvę.

Aleksandravėlės kaimo bendruomenė buvo įkurta 2005 metais. Bendruomenė užsiima socialine, kultūrine veikla, skatina savanorystę. Šiais metais ji sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir tapo viena iš 120-ies jo laimėtojų. Laimėjusi projektą, bendruomenė gavo galimybę įgyvendinti savo idėją.

Aleksandravėlės kaimas, nors ir atokus, turi gražų kraštovaizdį bei turtingą istoriją. Bendruomenės garsinimas skaitmeninėje erdvėje padėtų atkreipti gyventojų dėmesį į šiuos dalykus, todėl buvo nuspręsta atnaujinti bendruomenės internetinę svetainę. Projekto metu buvo bendradarbiaujama su Rokiškio rajono Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Aleksandravėlės filialu, kurio darbuotojai teikė pasiūlymus, idėjas, ruošė medžiagą lankytinų vietų žemėlapiui. Prie projekto įgyvendinimo taip pat prisidėjo Aleksandravėlės kultūros namai.

Iki šiol Aleksandravėlės kaimo bendruomenės svetainėje aleksandravele.lt buvo tik bendruomenės pranešimai ir nuoroda į bendruomenės „Facebook“ paskyrą. Po atnaujinimo svetainėje atsirado interaktyvus žemėlapis bei diskusijų forumas. Žemėlapyje pažymėtos vietos, susijusios su žymiais žmonėmis, bei kitos lankytinos vietos. Naudodamiesi šiuo įrankiu, žmonės iš visų Lietuvos kampelių gali pamatyti, kodėl verta apsilankyti Aleksandravėlės kaime. O naujajame forume skelbimus gali paskelbti ne tik bendruomenės taryba, bet ir kiti nariai, tad atsirado patogus būdas diskutuoti aktualiais klausimais. Atnaujinta skaitmeninė erdvė padeda paprasčiau pasiekti informaciją ne tik bendruomenės nariams, bet ir gyvenantiems svetur, tad padidėjo susidomėjimas bendruomene ir kaimu.

„Džiaugiamės, kad vis daugiau žmonių gali greitai rasti surašytus istorinius faktus apie žymius Aleksandravėlės krašto žmones. Bendruomenės nariai – laisvai bendrauti internete, naudodamiesi Aleksandravėlės kaimo bendruomenės svetainėje įdiegtu forumu“, – projekto rezultatą vertina bendruomenės tarybos narė Genovaitė Šajaukienė. Kiti bendruomenės nariai džiaugiasi, kad vykdant projektą buvo atsižvelgta į jų pasiūlymus bei pageidavimus – lankytinų vietų žemėlapis ir forumas jiems buvo itin svarbūs. Ateityje planuojama tobulinti interaktyvų žemėlapį, pridėti naujų vietų bei išplėsti vietų aprašymus.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Aleksandravėlės kaimo bendruomenės svetainė aleksandravele.lt

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/atnaujinta-aleksandraveles-kaimo-bendruomenes-svetaine-garsins-krasta