Netičkampio kaimo bendruomenė

Netičkampio kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: Matyk mus

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė netickampiokaimobendruomene.lt

Apie projektą

Internetinė erdvė yra puiki vieta pasidalinti organizacijos veikla bei pasiekimais. Sukūrusi naują skaitmeninį įrankį Netičkampio kaimo bendruomenė skleidžia informaciją apie aktualius vietos įvykius bei organizuojamas veiklas, taip siekdama suburti bendruomenę internetinėje erdvėje.

Netičkampio kaimo bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame nacionaliniame Bendruomenių įtinklinimo konkurse. Ji tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir įgyvendino savo projektą – sukūrė naują skaitmeninę erdvę.

Netičkampio kaimo bendruomenė buvo įkurta 2004 metais ir jos pagrindinės veiklos kryptys yra skatinti bendruomeniškumą ir įtraukti vietos gyventojus į kultūrinį gyvenimą. Iki šiol organizacijos informacijos sklaida buvo vykdoma naudojant socialinį tinklą „Facebook“, tačiau tai nėra ypač patogus būdas, nes dalis gyventojų neturi susikūrę šio socialinio tinklo paskyrų. Taigi, Netičkampio kaimo bendruomenė nusprendė sukurti naują internetinę svetainę, kurioje būtų viešinama aktuali informacija apie bendruomenę, jos vykdomas veiklas, renginius, įgyvendintų projektų rezultatus.

Nuo idėjos pradžios iki jos visiško išpildymo internetinė svetainė kuriama pačios bendruomenės. Naujoje skaitmeninėje aplinkoje netickampiokaimobendruomene.lt galima rasti aktualiausias bendruomenės naujienas ir panešimus apie vykstančias edukacijas ar socialines veiklas. Turinys praturtintas Netičkampio kaimo istorija ir pasakojimu apie bendruomenės įkūrimą, taip pat aprašomi veikiantys socialinės pagalbos centrai ir biblioteka. Lankytojai lengvai gali rasti organizacijos pirmininko kontaktus ir netgi tiesiogiai iš internetinės svetainės susisiekti su bendruomene. Galerijoje skelbiamos organizuotų projektų, tradicinių švenčių ir kitų renginių nuotraukos.

Anot Netičkampio kaimo bendruomenės pirmininko Raimondo Žibūdos, dalyvavimas projekte suteikė galimybę didinti bendruomenės žinomumą skaitmeninėje erdvėje: „Atsirado galimybė viešinti aktualią informaciją, taip pat tai buvo geroji patirtis susitelkiant patiems bendruomenės nariams, įgyta naujos patirties ir žinių, sustiprinti tarpusavio ryšiai“. Pirmininkas džiaugiasi, kad buvo išspręsta daug problemų net ir kritiniu laikotarpiu. „Susidarius netipinei situacijai labai džiaugiamės ir didžiuojamės naujų ir esamų narių susitelkimu bei entuziazmu, gebėjimu paremti ir padrąsinti vienas kitą“, – komentavo R. Žibūda. Jis taip pat pasakojo apie vyresniosios kartos įsitraukimą į užsiėmimus: „Bendruomenės nariai, ypač senjorai, skatinami dalyvauti ir aktyviai įsijungia į „Prisijungusi Lietuva“ projekto veiklas bei mokymus. Tai bendravimas ir bendradarbiavimas.“

Apsilankykite Netičkampio kaimo bendruomenės internetinėje svetainėje netickampiokaimobendruomene.lt ir iš arčiau pamatykite įtinklintos bendruomenės gyvenimą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Netičkampio kaimo bendruomenės internetinė svetainė netickampiokaimobendruomene.lt

Akimirka iš internetinės svetainės pristatymo

Projekto rezultatai matomi:

https://suduvosgidas.lt/netickampio-kaimo-bendruomene-savo-nariams-atveria-nauja-skaitmenine-aplinka