Ukmergės rajono Veprių kaimo bendruomenė

Ukmergės rajono Veprių kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: Veprių kaimo bendruomenės internetinio puslapio sukūrimas

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė http://vepriubendruomene.lt/.

Apie projektą

Veprių kaimo bendruomenė pristato naują skaitmeninį įrankį, kuriame ne tik aktyviai skleidžia informaciją apie aktualius vietos įvykius, veiklas ir renginius, bet, ir virtualioje parodų galerijoje eksponuoja vietinių amatų meistrų darbus.

Veprių kaimo bendruomenė buvo įkurta 2002 m. Ji aktyviai įgyvendina projektus, organizuoja renginius, sutelkia narius bendrai veiklai. Veprių kaimo bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse, kurio metu, siekdama burti narius elektroninėje erdvėje, skelbti įvairias aktualijas, naujienas, kaupti metraštį bei eksponuoti narių dirbinius, sukūrė naują, bendruomenės nariams labai naudingą svetainę http://vepriubendruomene.lt/.

Pagrindinį interneto svetainės puslapį puošia Veprių vaizdai, kuriuos pagal metų laikus, aktualumą galima keisti. Besikeičiančiose nuotraukose galima pamatyti svarbiausius Veprių apylinkių paminklus, lankytinus objektus ar poilsio vietas. Pagrindiniame puslapyje, be skelbimų apie šventes, renginius, veiklas, taip pat skelbiami sveikinimai bendruomenės nariams, švenčiantiems jubiliejus. Skelbimai virtualioje erdvėje greičiau pasiekia žmones, tai padeda racionaliau organizuoti veiklą bei spręsti problemas, o sveikinimai džiugina bendruomenės narius. Naujienų skiltyje skelbiami straipsniai apie svarbiausius šių metų renginius bei jų nuotraukos. Renginių skiltis – tai tarsi virtualus bendruomenės metraštis, kuriame pateikiami svarbiausių renginių aprašymai bei nuotraukos nuo 2010 m. Interneto svetainėje veikia virtuali paroda, kurioje eksponuojami vietinių gabių ir darbščių amatų meistrų darbai, o skaitmeninių technologijų dėka juos gali pamatyti ne tik bendruomenės nariai, bet ir platus žmonių ratas. Galerijos skiltyje – daug nuotraukų ir vaizdo įrašų iš vykusių renginių, Veprių miestelio vaizdai, bendruomenės kapelos koncerto įrašas. Skiltyje „Apie mus“ skelbiami veiklos dokumentai, bendruomenės įstatai, bendruomenės tarybos sąrašas, metinis veiklos planas, kontaktai – visa bendruomenės nariams aktuali informacija.

Bendruomenės pirmininkė Aldona Medonienė dalyvavimą konkurse vertina teigiamai ir džiaugiasi jo rezultatais. Bendruomenės nariai, jų pažįstami ir artimieji aktyviai lankosi naujojoje interneto svetainėje, mat visiems įdomu vertinti, pažiūrėti, kas vyksta, pamatyti save nuotraukose kaip renginių dalyvį. Tai skatina įvairaus amžiaus žmones naudotis internetu. „Mūsų interneto svetainė visiems pasiekiama ten, kur yra interneto prieiga, todėl informacija prieinama ne tik mūsų kraštiečiams, bet ir bendruomenės narių artimiesiems, gyvenantiems bet kurioje pasaulio vietoje, taigi jie gali susipažinti su bendruomenės veikla“, – džiaugiasi bendruomenės pirmininkė. Ji priduria, kad pradėta veikla bus tęsiama, planuojama, kad svetainėje atsiras asmeninių skelbimų skiltis.

Aplankykite Veprių kaimo bendruomenės svetainę http://vepriubendruomene.lt/. ir visą informaciją apie krašto žmones, vykusius renginius, skelbimus, straipsnius, nuotraukas rasite vienoje vietoje.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.

Veprių kaimo bendruomenės svetainė http://vepriubendruomene.lt/.

Bendruomenės svetainės pristatymas gyventojams

Projekto rezultatai matomi:

https://www.ukzinios.lt/lietuva/aktualijos/22911-vepriu-kaimo-bendruomenes-interneto-svetaineje-duris-atvere-virtuali-parodu-galerija