Dacijonų kaimo bendruomenė

Dacijonų kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: Skaitmeninės priemonės Dacijonų kaimo bendruomenės verslo ir paslaugų plėtojimui

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė www.dacijonubendruomene.lt

Apie projektą

Bendruomenėms bendradarbiavimas ir veikimas iš vien yra itin svarbus. Dacijonų kaimo bendruomenė pasinaudojo moderniomis galimybėmis ir pristato naują skaitmeninę erdvę ir naują paslaugą savo nariams.

Dacijonų kaimo bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame nacionaliniame Bendruomenių įtinklinimo konkurse. Ji tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir įgyvendino savo projektą – padėti gyventojams išmokti efektyviai naudotis informacinėmis technologijomis.

Dacijonų kaimo bendruomenė buvo įkurta 2006 metais ir jos pagrindinės veiklos sritys yra infrastruktūros gerinimas, tradicijų puoselėjimas, bendruomeniškumo ir sveikatingumo skatinimas. 2020 metais, įvertinusi žmonių poreikį, organizacija pradėjo teikti socialines paslaugas: pavėžėjimą, aplinkos tvarkymą ar kultūrinių užsiėmimų programas. Tačiau šioms paslaugoms reikalinga didesnė informacijos sklaida. Todėl bendruomenė nusprendė padidinti Dacijonų kaimo bendruomenės žinomumą, paslaugų pasiekiamumą ir tam sukurti naują skaitmeninę erdvę.

Internetinėje svetainėje www.dacijonubendruomene.lt galima rasti informaciją apie bendruomenės nariams siūlomas paslaugas, jų aprašymus ir atsakingų žmonių kontaktus. Bendruomenės nariai buvo apmokyti kaip naudotis nauju įrankiu ir turėjo galimybę konsultuotis su specialistais. Šis įgyvendintas projektas padeda kokybiškai atliepti bendruomenės narių lūkesčius, operatyviai spręsti problemas ir net prisidėti prie poveikio klimato kaitai mažinimo, nes gyventojai sėkmingai kooperuojasi, vyksta į miestus didesnėmis grupėmis ir rečiau. Dėka šio projekto padidėjo gyventojų pasitikėjimas bendruomene ir informacinėmis technologijomis.

Anot Dacijonų kaimo bendruomenės pirmininkės Andželos Jakienės, įtinklinimo projektas pasirodė itin sėkmingas. „Sukurta internetinė svetainė sudaro gyventojams geresnes bei patogesnes sąlygas bendrauti, mokytis, užsiimti įvairiomis veiklomis, susipažinti su tarybos priimtais sprendimais, dokumentais“, – sako pirmininkė. Gyventojai taip pat yra patenkinti projekto rezultatais, jie vertina pažangesnius paslaugų užsakymo metodus, nes informacinėmis technologijomis patogu užsisakyti bendruomenės teikiamas paslaugas bet kuriuo paros metu ir būnant bet kurioje vietoje. Kalbėdama apie skaitmeninės erdvės ateitį, A. Jakienė teigia, kad internetinė svetainė bus tobulinama: „Norime integruoti ją su socialiniais tinklais, sieksime padidinti Dacijonų kaimo bendruomenės teritorijoje veikiančių verslų žinomumą“.

Apsilankykite bendruomenės internetinėje svetainėje www.dacijonubendruomene.lt ir iš arčiau pamatykite įtinklintos bendruomenės gyvenimą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Akimirka iš įtinklinimo projekto rezultatų pristatymo renginio.

Dacijonų kaimo bendruomenės internetinė svetainė www.dacijonubendruomene.lt

Projekto rezultatai matomi:

http://www.zemaitijosgidas.lt/nauja-dacijonu-kaimo-bendruomenes-internetine-erdve-skatina-bendradarbiavima