Asociacija Žlibinų bendruomenė

Asociacija Žlibinų bendruomenė

Projekto pavadinimas: „Laikas keistis“

Projekto rezultatas

Atnaujinta svetainė www.zlibinubendruomene.lt

Apie projektą

Šiuolaikiniame pasaulyje veikloms ir paslaugoms vis sparčiau keliantis į skaitmeninę erdvę, Žlibinų bendruomenė pristato atsinaujinusią ir teikiančią praktiškesnes naudojimo galimybes internetinę svetainę.

Žlibinų bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame nacionaliniame Bendruomenių įtinklinimo konkurse. Ši organizacija tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir sėkmingai įgyvendino savo projektą – atnaujinti turimą internetinę svetainę.

Žlibinų bendruomenė buvo įkurta 1992 metais, siekiant šių tikslų: teikti gyventojams informaciją apie gyvenimo naujoves, puoselėti ir saugoti vietovės gamtą, senas tradicijas, kultūrinį paveldą. Nuo 2013 metų organizacija naudojosi svetaine www.zlibinubendruomene.lt, tačiau šiais metais jiems gimė idėja atsinaujinti. Todėl bendruomenė išsikėlė tikslą – pristatyti atsinaujinusią interneto svetainę. Žlibinų bendruomenė daugiausiai dėmesio skyrė patrauklesnio dizaino įvaizdžio kūrimui, naujų funkcijų įdiegimui ir socialinių tinklų integracijai.

Organizacijai pavyko pasiekti savo tikslą ir sėkmingai atsinaujinti skaitmeninėje erdvėje. Internetinėje svetainėje sutvarkytas turinio valdymo sistemos branduolys ir moduliai, kurie yra naudojami svetainės darbui ir saugumui užtikrinti. Buvo integruotas socialinių tinklų funkcionalumas, kuris padeda paskelbtais įrašais patogiau pasidalinti socialiniuose tinkluose. Tokiu būdu informacija greitai pasiekia didesnę auditoriją bei skatina naujus lankytojus prisijungti prie bendruomenės veiklos. Kad svetainė atrodytų vizualiai patrauklesnė ir modernesnė – sukurta galerija, kuri padeda geriau pažinti bendruomenę ir jos narius.

Anot bendruomenės pirmininkės Ingos Bumblauskaitės, patobulintoje internetinėje svetainėje galima paprasčiau atrasti informaciją. „Išryškinome svetainės navigacijos elementus, sutvarkėme skelbiamų įrašų eiliškumą – dabar yra geriau išnaudojama erdvė ekrane“, – teigia ji. I. Bumblauskaitė sako, kad atsinaujinimas buvo būtinas, nes tai padės informacijai apie bendruomenės veiklas pasiekti didesnę žmonių auditoriją: „Projektas atliepia bendruomenės narių poreikius, taip pat skiriamas dėmesys bendruomenės nariams išvykusiems į užsienį“.

Apsilankykite Žlibinų bendruomenės internetinėje svetainėje www.zlibinubendruomene.lt ir iš arčiau pamatykite įtinklintos bendruomenės gyvenimą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Žlibinų bendruomenės internetinė svetainė www.zlibinubendruomene.lt

Projekto rezultatai matomi:

http://www.zemaitijosgidas.lt/zlibinu-bendruomene-pristato-atsinaujinusia-interneto-svetaine