Šiaulių kultūros bendruomenė

Šiaulių kultūros bendruomenė

Projekto pavadinimas: Prisijungę Šiauliai

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė skb.lt

Apie projektą

Šiuolaikiniame pasaulyje veikloms ir paslaugoms vis sparčiau keliantis į skaitmeninę erdvę, Šiaulių kultūros bendruomenė žengia naują žingsnį ir nuo šiol savo veiklas pristato naujoje bendruomenės internetinėje svetainėje.

Šiaulių kultūros bendruomenė įkurta 2019 metais. Bendruomenės vertybės – pagarba ir dėmesys aplinkiniams, krašto ir Lietuvos istorijai, meilė lietuvių kalbai ir jos rašytiniam paveldui, tolerancija ir empatija kitokiai nuomonei. Organizacija vienija kūrybingus Lietuvos piliečius, kurie prie bendruomenės prisideda savanoriška veikla. Šiais metais bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir gavo galimybę įgyvendinti savo idėją.

Bendruomenės nariai sukaupė daug medžiagos apie įvairius kultūrinius istorinius įvykius, laikotarpius – tvarkė Jovaišų kriptą senosiose istorinėse Šiaulių kapinėse, išleido albumą apie dailininką Eduardą Juchnevičių, šiuo metu ruošia leidinį ,,Dingę Šiauliai“, renka medžiagą apie Šiaulių evangelikus liuteronus. Šią informaciją sutarė viešinti šiuolaikiškai – skaitmeninėje erdvėje. Sukurta bendruomenės internetinė svetainė, kurios nuorodomis dalinamasi su kitų kultūros įstaigų svetainėmis. Ši sinergija ypač vertinga naujų partnerysčių paieškai. Įtinklinta veikla – naujas bendruomenės veiklos vystymosi etapas, kuris neabejotinai skatina dar didesnius istorinius atradimus.

Naujojoje bendruomenės skaitmeninėje erdvėje skb.lt pristatoma informacija apie bendruomenę, jos naujienos, paslaugos, kontaktai. Taip pat skelbiama nuotraukų galerija bei įvairios naudingos nuorodos. Nuo šiol bendruomenė turi savo erdvę, kurioje gali paprastai viešinti vykdomas veiklas, informaciją, akimirkas iš renginių, o bendruomenės nariai gali greitai vienoje svetainėje rasti ir naudotis nuorodomis į įvairias mankštas, kursus ar užsiėmimus.

„Projektas skatina pažangą – tiek technologijų naudojimo kasdieniame gyvenime, tiek bendraujant“, – teigia bendruomenės pirmininkė Danguolė Vasiliauskienė. Ji pastebi, kad projektas pakylėjo bendruomenės gyvavimą į aukštesnį lygį – padėjo didesniam žmonių ratui susipažinti su bendruomenės veikla, paskatino įsilieti į jos veiklą.

Bendruomenės nariai projekto veiklas vertina palankiai, džiaugiasi, kad svetaine patogu naudotis, joje pateikiama medžiaga aktuali, viskas randama vienoje vietoje, tapo paprasčiau dalintis informacija. Ateityje planuojama sukurti galeriją, kurioje skleisis naujos pažintys su vietos menininkais.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Šiaulių kultūros bendruomenės internetinė svetainė skb.lt

Projekto rezultatai matomi:

http://www.zemaitijosgidas.lt/naujoji-siauliu-kulturos-bendruomenes-skaitmenine-erdve-istoriniams-ir-kulturiniams-atradimams