Šaltiniečių bendruomenė

Šaltiniečių bendruomenė

Projekto pavadinimas: „Verslo idėjos link…“

Projekto rezultatas

Sukurta nauja simuliacinė elektroninė parduotuvė saltinieciai.lt

Apie projektą

Šiuolaikiniame pasaulyje vis daugiau žmonių naudojasi skaitmeninių technologijų teikiamomis galimybėmis. Šaltiniečių bendruomenė nusprendė padėti savo nariams, kad kiekvienas jų drąsiau naudotųsi pirkimo bei pardavimo galimybėmis elektroninėje erdvėje. Tam sukūrė simuliacinę elektroninę parduotuvę.

Šaltiniečių bendruomenė veiklą pradėjo 2016 metais. Šiuo metu joje yra 41 narys, iš kurių dauguma – mokytojai. Bendruomenė aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose, organizuoja renginius, buria daugumą mikrorajono gyventojų. Šiais metais tapo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir įgyvendino savo originalią idėją – sukūrė simuliacinę elektroninę parduotuvę saltinieciai.lt, kurią panaudoja bendruomenės narių skaitmeninių ir verslumo įgūdžių ugdymui.

Kiekvienais metais Šaltiniečių bendruomenėje vyksta mugės. Jose gausiai prekiaujama įvairiomis prekėmis, autoriniais darbais ir gaminiais. Anot Šaltiniečių bendruomenės pirmininkės pavaduotojos Džiugintos Kropienės: „Būtų įdomu ir naudinga dalį šios prekybos perkelti į internetinę erdvę. Mugės prekeiviams atsirastų galimybė savo darbus ir idėjas pristatyti platesnei auditorijai, o pirkėjai galėtų jas pamatyti ir išsirinkti iš anksto. Įgyvendinant projektą bendradarbiavome su Panevėžio Kniaudiškių biblioteka bei MB „Kodo vizija“.“

Projekto metu bendruomenės nariai susipažino su elektroninėmis parduotuvėmis, jų kūrimu, išmoko kūrybiškai bei patraukliai pristatyti savo prekę, parduoti ir pirkti internetinėje erdvėje. O sukurtoje bendruomenės elektroninėje parduotuvėje įgytas žinias iškart pritaikyti praktiškai. Šiuo metu Šaltiniečių bendruomenės simuliacinėje elektroninėje parduotuvėje saltinieciai.lt pristatoma plati prekių gausa – įvairūs rankdarbiai, paveikslai, kepiniai. Akivaizdu, kad bendruomenės nariams pavyko įgyti daugiau skaitmenių įgūdžių bei patobulinti savo verslumą naudojantis šia svetaine. Prie svetainės kūrimo itin daug prisidėjo bendruomenės narės A. Banienė, R. Vainauskaitė, Dž. Kropienė ir V. Baronienė.

Dž. Kropienė teigia, jog projekto metu įgytos žinios ateityje padės bendruomenės nariams aktyviai savarankiškai dalyvauti elektroninėje prekyboje, o tai yra ypač naudinga vyresnio amžiaus žmonėms. Patys bendruomenės nariai projekto metu sklandžiai bendradarbiavo, veiklas vertino itin teigiamai, džiaugėsi, kad įgytas žinias galės pritaikyti praktiškai. Planuojama, kad nuo šiol kiekvienais metais Šaltiniečių bendruomenės organizuojamos mugės metu vyks ir elektroninė prekyba, kurios metu bus organizuojamas konkursas „Geriausios idėjos rinkimai“.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Šaltiniečių bendruomenės simuliacinė elektroninė parduotuvė saltinieciai.lt

Akimirka iš bendruomenės narių mokymų

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/verslumo-ugdymui-nauja-simuliacine-elektronine-parduotuve