Ukmergės rajono Balelių kaimo bendruomenė

Ukmergės rajono Balelių kaimo bendruomenė

Projekto pavadinimas: „Prisijungusi bendruomenė – inovatyvi bendruomenė, kurioje gera ir patogu gyventi“

Projekto rezultatas

Sukurtas naujas ir funkcionalus tinklapis baleliubendruomene.lt

Apie projektą

Siekdama modernizuoti veiklas, Balelių kaimo bendruomenė sukūrė naują internetinį tinklapį, kuris ne tik mažina žmonių atskirtį bei plačiai skleidžia žinią apie vykdomas veiklas, bet ir leidžia gyventojams skelbti savo turinį.

Balelių kaimo bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame nacionaliniame Bendruomenių įtinklinimo konkurse. Ši organizacija tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir sėkmingai įgyvendino savo projektą – sukurti Balelių kaimo organizacijos tinklapį.

Balelių kaimo bendruomenės tikslai – telkti visuomenę ir spręsti bendras problemas. Ji telkia visuomenines organizacijas, rengia suaugusiųjų ir kitų švietimo užsiėmimus, o pasidalinti nuveiktais darbais – neturėjo tam skirtos erdvės. Taip ir gimė idėja sukurti bendruomenės tinklapį, pristatantį bendruomenės veiklą, prisidedantį prie bendruomeniškumo skatinimo pasitelkiant elektroninę erdvę.

Tinklapio baleliubendruomene.lt struktūra paprasta ir lengvai suprantama net neįgudusiam interneto vartotojui. Lankytojas gali rasti aktualią informaciją apie bendruomenės veiklas ir organizuojamus renginius skiltyse „Renginiai“, „Projektai“ ir „Naujienos“. Sukurtoje rubrikoje „Apie bendruomenę“ lankytojams pateikiama informacija apie Balelių kaimo bendruomenę, o skiltyje „Parama bendruomenei“ planuojama pateikti aiškią informaciją norintiems paremti organizacijos veiklą. Sukurtoje skaitmeninėje erdvėje lankytojai turi galimybę ir patys skelbti turinį: skiltyje „Skelbimų lenta“ bendruomenės nariai gali rašyti skelbimus, norėdami kažką parduoti ar nusipirkti. Taip pat tinklapyje leidžiama atlikti apklausas, taip sužinoti gyventojų nuomonę vienu ar kitu klausimu. Projekto metu inicijuoti mokymai, kuriuose gyventojai buvo supažindinami su elektroninių parduotuvių paslaugomis.

Anot bendruomenės pirmininko pavaduotojos Daivos Gudzevičienės, projekto metu sukurtas Balelių kaimo bendruomenės tinklapis palengvins kaimo žmonių gyvenimą: „Visa informacija apie bendruomenę bus pasiekiama vienoje vietoje“. Kaip vieną didžiausių privalumų ji įvardina skelbimų skiltį: „Tinklapyje skelbimai yra matomi visiems tinklapio lankytojams, o įkelti skelbimą paprasta“. Apklausos funkcija bus plačiai naudojama. D. Gudzevičienė teigia, kad kaimo gyventojai ir kiti tinklapio lankytojai galės lengvai susisiekti su bendruomene, o administracijai bus paprasčiau sužinoti gyventojų nuomonę vienu ar kitu klausimu. „Bendruomenės tinklapis yra lyg vizitinė bendruomenės kortelė, skelbianti, kad Balelių bendruomenė – moderni bendruomenė, kurioje gera ir patogu gyventi“, – apibendrina D. Gudzevičienė.

Apsilankykite bendruomenės tinklalapyje baleliubendruomene.lt ir iš arčiau pamatykite įtinklintos bendruomenės gyvenimą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Balelių kaimo bendruomenės tinklapis baleliubendruomene.lt

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/moderni-baleliu-kaimo-bendruomene-persikelia-i-skaitmenine-aplinka/