Keturvalakių bendruomenė

Keturvalakių bendruomenė

Projekto pavadinimas: Keturvalakių bendruomenės skaitmenizacija

Projekto rezultatas

Sukurtas naujas ir funkcionalus tinklapis www.keturvalakiai.lt

Apie projektą

Šiuolaikiniame pasaulyje veikloms ir paslaugoms vis sparčiau keliantis į skaitmeninę erdvę, Keturvalakių bendruomenė žengia tvirtą žingsnį skaitmeninėje erdvėje – pristato naują bendruomenės tinklapį. Jame kiekvienas narys skatinamas išsakyti savo nuomonę bei dalyvauti diskusijose vienu ar kitu rūpimu klausimu.

Keturvalakių bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo konkurse. Ši bendruomenė tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir sėkmingai įgyvendino savo projektą.

Organizacija yra aktyvi jau daugiau nei 15 metų ir iki šiol savo informaciją skelbdavo interneto tinklaraštyje. Tačiau tokioje platformoje informacija lengvai pasimesdavo. Todėl bendruomenė nusprendė sukurti Keturvalakių organizacijos tinklapį, kuris leis daug patogiau ir greičiau pasiekti norimą informaciją bendruomenės nariams.

Bendruomenė nuo pat pradžios bendradarbiavo su tinklapio dizaino kūrėju, kuris padėjo sukurti maketą bei sudėti informaciją su nuotraukomis. Kai tinklapis www.keturvalakiai.lt buvo sukurtas, bendruomenė nesustojo – ji įdiegė naršymą lengvinančias programas bei sudėliojo valdymo mygtukus, kad tinklapiu būtų lengva naudotis tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus žmonėms. Jie tikisi, kad tai padės žmonėms lengviau rasti reikiamą informaciją apie bendruomenės gyvenimą. Taip pat atlikus paskutinius pokyčius, buvo įgalinta komentarų skiltis, kurioje žmonės gali pradėti diskusijas ar pasidalinti savo nuomone. Gyventojai patenkinti nauju tinklapiu, džiaugiasi jog dabar bus daug patogiau rasti visą informaciją vienoje vietoje: artimiausius įvykius vyksiančius bendruomenėje, nuotraukas, pranešimus.

Anot Keturvalakių bendruomenės atstovo Deivido Kuršviečio projektas išsprendė internetinio neaktyvumo problemą: „Dabar nariai labiau įsitraukia į bendruomenės internetinę erdvę, stebi jiems pateikiamą informaciją bei lengviau ją priima“.

Pirmininkas pastebėjo ir kitą itin svarbų dalyką įgyvendinant naują projektą – padidėjusį bendruomenės narių norą prisidėti prie bendros veiklos bei vienybę priimant reikalingus sprendimus. „Bendruomenės nariai turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę bei pasiūlymus, kuriant naują skaitmeninę erdvę, – pastebi jis, – visų narių indėlis ir vienybė turėjo įtaką puikiam rezultatui“.

Apsilankykite bendruomenės tinklapyje www.keturvalakiai.lt ir iš arčiau pamatykite įtinklintos bendruomenės gyvenimą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Keturvalakių bendruomenės tinklapis www.keturvalakiai.lt

Projekto rezultatai matomi:

https://suduvosgidas.lt/keturvalakiu-bendruomenes-veiklos-skatinimas-elektronineje-erdveje/