Asociacija „Tiltų kelias“

Asociacija „Tiltų kelias“

Projekto pavadinimas: Erdvės bendruomenės aktyviam komunikavimui

Projekto rezultatas

Sukurta nauja internetinė svetainė tiltukelias.wixsite.com ir virtuali bendravimo priemonė „Slack“

Apie projektą

Šiuolaikiniame pasaulyje veikloms ir paslaugoms vis sparčiau keliantis į skaitmeninę erdvę, asociacija „Tiltų kelias“ pasinaudojo technologijų galimybėmis ir pristato naują internetinę svetainę.

Asociacija „Tiltų kelias“ sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame nacionaliniame Bendruomenių įtinklinimo konkurse. Ji tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir sėkmingai įgyvendino savo idėją – sukūrė aktyvią virtualią bendravimo priemonę.

Asociacija „Tiltų kelias“ buvo įsteigta 2018 metais ir jos pagrindinės veiklos kryptis yra jungti kaimo žmones bendriems tikslams ir siekiams. Organizacija sprendžia įvairias problemas, organizuoja renginius ir socialines akcijas. Kad bendruomenė savo veiklomis ir pasiekimais galėtų dalintis viešai, nutarė sukurti skaitmeninę erdvę, kurioje talpintų organizuojamus renginius ir skelbtų aktualias naujienas. Taip pat sumanyta, jog ji turėtų veikti kaip asociacijos komunikacijos kanalas.

Internetinėje svetainėje tiltukelias.wixsite.com asociacijos nariai gali rasti aktualiausią informaciją apie organizuojamas akcijas ar renginius. Taip pat, peržiūrėti nuotraukas iš praėjusių renginių. Asociacija „Tiltų kelias“ daug dėmesio skiria senjorų integracijai į skaitmeninę erdvę. Vykdomi švietėjiški užsiėmimai, kurių metu specialistai pasakoja apie saugų naršymą internete, asmens duomenų apsaugą, autorių teises, intelektinę nuosavybę ir kaip kritiškai vertinti internete skelbiamą informaciją. Taip pat buvo sukurta bendravimo erdvė „Slack“, skirta asociacijos narių komunikacijai ir bendradarbiavimui. Platformoje pagal atskiras temas sukurti pokalbių kambariai, prie kurių gali prisijungti asociacijos nariai ir organizuoti susitikimus. Taip visi organizacijos nariai turi galimybę kelti aktualius klausimus ir greitai sukviesti kaimynus padiskutuoti ar pasitarti.

Anot asociacijos „Tiltų kelias“ pirmininkės Laimos Četrauskienės, dalyvavimas projekte suteikė galimybę daugiau sužinoti apie teikiamas interneto galimybes ir įtraukti organizacijos narius aptariant svarbius klausimus. „Projektas padėjo visiems bendruomenės nariams labiau įsilieti į bendruomeniškas veiklas, padėti vieni kitiems kai iškyla klausimai ar problemos“, – teigia pirmininkė. Ji taip pat džiaugiasi aktyviu jaunimo dalyvavimu asociacijos veikloje: „Jaunuoliai, negailėdami savo laiko, noriai dalinosi žiniomis su tais, kuriems to labiausiai reikia“. Bendros projekto veiklos sujungė kelias asociacijos kartas ir suvienijo tolesnei veiklai, kuriant tobulėjančią bendruomenės socialinę, kultūrinę, informacinę aplinką. „Džiaugiamės, kad ši platforma padeda išspręsti bendruomenės narių bendravimo ir bendradarbiavimo, savarankiškumo ir informacijos gavimo problemas“, – komentavo L. Četrauskienė.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Asociacijos „Tiltų kelias“ internetinė svetainė tiltukelias.wixsite.com

Asociacijos skaitmeninė komunikacijos erdvė „Slack“

Projekto rezultatai matomi:

http://dainavosgidas.lt/asociacijos-tiltu-kelias-internetineje-svetaineje-informacija-apie-organizacijos-veiklas