Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka

Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka

Projekto pavadinimas: „Dusetos raizgosi į tinklą“

Projekto rezultatas

Atnaujinta svetainė dusetukrastas.info, atliepiant šiuolaikinius poreikius

Apie projektą

Šiais laikais vis daugiau leidinių galima pasiekti skaitmeninėje erdvėje. Prie elektroninio turinio gausos prisideda ir Dusetų krašto laikraštis „Dusetos“, kurį jau galima skaityti ir internete.

Asociacija „Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka“ savo veiklą pradėjo prieš šešiolika metų. Jos tikslai – burti Dusetų krašto žmones į bendruomenę, kuri spręstų įvairias problemas. Šiais metais organizacija sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir tapo viena iš 120-ies laimėtojų, gavusių galimybę įgyvendinti savo idėją.

Dusetų bendruomenės nariai aktyviai dalyvauja kompiuterinio raštingumo mokymuose, tad ieškojo būdo pritaikyti šiuolaikines technologijas asmeninėje bei bendruomenės veikloje. Be to, norėjo išsaugoti Dusetų ir jų apylinkių kultūrinį paveldą bei garsinti Dusetų kraštą. Todėl nusprendė sukurti skaitmeninį laikraštį „Dusetos“, kurį galima skaityti Dusetų krašto internetinėje svetainėje dusetukrastas.info. Projekto metu atsiskleidė puiki partnerystė su Dusetų Kazimiero Būgos biblioteka bei kultūros centru „Dusetų dailės galerija“. Prie projekto įgyvendinimo taip pat itin daug prisidėjo bendruomenės nariai: Elidijus Čypas, administruojantis įskiepį, laikraščio redaktorius Vytautas Kaziela bei žurnalistės Vilija Visockienė, Giedrė Mičiūnienė ir Laima Gorpinič.

Laikraštis „Dusetos“ pradėtas leisti 2007-aisiais metais savanoriškomis bendruomenės narių pastangomis. Jame nagrinėjamos įvairiausios kaimo problemos, kaimo išlikimo vizijos ir misijos, supažindinama su žymiais kaimo žmonėmis, kultūriniu gyvenimu, visuomenine veikla. Vykdant įtinklinimo projektą, Dusetų internetinėje svetainėje dusetukrastas.info sukurtas įskiepis „Laikraštis“, kuriame patalpintas šio laikraščio archyvas, o naujesnius numerius galima rasti skaitmeniniu formatu. Nuo šiol daugiau žmonių turi galimybę skaityti šį laikraštį bei susipažinti su Dusetų kraštu, tad didėja krašto žinomumas, o nuolatiniai laikraščio skaitytojai gali greitai rasti beveik visus senesnius leidinius vienoje vietoje ir prisiminti įvairius bendruomenės įvykius.

Bendruomenės pirmininkė Aldona Žiliukienė: „Džiaugiuosi, kad paskatinome savo bendruomenės gyventojus naudotis internetu bei galėjome patarti ir suteikti žinių, kaip greitai susirasti įvairią informaciją elektroninėje erdvėje. Manau, kad kuriant įskiepį buvo svarbu tobulėjimas, nuolatinis bendravimas tarp įvairaus amžiaus bendruomenės narių ir naujų dalykų išbandymas skaitmeninėje erdvėje“. Ji teigia, kad projekto rezultatas naudingas visoms amžiaus grupėms, o ypač ateities kartoms, kurios galės susipažinti su Dusetų krašto praeitimi. Kiti bendruomenės nariai taip pat džiaugiasi projekto veiklomis, galimybe mokytis, plėsti pažintis. Ateityje žadama nuolatos pildyti naująjį įskiepį, kurti straipsnius apie miestelio šventes ir renginius, kaupti ir skaitmeninti dar daugiau informacijos.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Dusetų krašto internetinės svetainės dusetukrastas.info įskiepis „Laikraštis“

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/dusetu-krasto-skaitmeninis-laikrastis-siu-dienu-ir-ateities-zmonems