Asociacija „Vijolių kaimo bendruomenė“

Asociacija „Vijolių kaimo bendruomenė“

Projekto pavadinimas: vijoliubendruomene.com

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė vijoliubendruomene.com

Apie projektą

Šiais laikais vis daugiau bendraujama elektroninėje erdvėje. Vijolių kaimo bendruomenė stengiasi būti šiuolaikiška ir pristato naują bendruomenės skaitmeninę erdvę su integruotu diskusijų forumu.

Asociacija „Vijolių kaimo bendruomenė“ savo veiklą pradėjo prieš šešerius metus. Asociacijos tikslai – suvienyti Vijolių gyventojus, atstovauti ir organizuoti bendruomenę, aktyvinti Vijolių gyvenimą, plėtoti bendruomenės ryšius bei saugią kaimynystę. Šiais metais bendruomenė tapo viena iš 120-ies projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurso laimėtoja ir sėkmingai įgyvendino savo idėją.

Iki šiol bendruomenės nariai į susibūrimus ir renginius buvo kviečiami susirinkimų metu, telefonu arba elektroniniu paštu. Tačiau plečiantis asociacijos veiklai ir didėjant narių skaičiui, susisiekimui prireikė patogesnio būdo, tad buvo nuspręsta sukurti bendruomenės internetinę svetainę. Tačiau tik sukurti įrankį nepakanka, būtina sužadinti žmonių smalsumą juo naudotis. Todėl projekto metu sutarta bendradarbiauti su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka, kurioje vietos gyventojai mokėsi skaitmeninio raštingumo.

Naujojoje Vijolių kaimo bendruomenės internetinėje svetainėje vijoliubendruomene.com skelbiama informacija apie bendruomenę, Vijolių kaimą, organizuojamas šventes, keliones, sukurta bendruomenės fotografijų knyga. Taip pat sukurtas forumas „Bendraukime“, kuriame gyventojai gali skelbti pranešimus, diskutuoti įvairiais klausimais. Naujoji skaitmeninė erdvė – puikus būdas skelbti gyventojams naujienas, paskatinti bendravimą tarp bendruomenės narių, įtraukti daugiau žmonių į bendruomenės veiklas. Taip mažinama ir socialinė atskirtis, nes padidėjęs bendruomeniškumas bei tarpusavio bendravimas leidžia pajusti, kad kiekvienas žmogus yra reikšmingas bendruomenei.

Bendruomenės narė Vilma Mendelienė apie dalyvavimą projekte sako: „Turėjome galimybę sukurti bendruomenės internetinę svetainę, sukelti atsiminimus ir įvykius į elektroninę erdvę, prisiminti praėjusias šventes, renginius, ekskursijas“. Ji teigia pastebėjusi, kad naujoji skaitmeninė erdvė patraukli ir bendruomenės jaunimui, kuris vis daugiau įsilieja į bendras veiklas. Žadama, kad bendruomenės nariai ir toliau bus skatinami lankytis naujoje internetinėje svetainėje, siūlyti idėjas bei pageidavimus bendruomenės skaitmeninės erdvės pildymui.

Apsilankykite Vijolių kaimo bendruomenės internetinėje svetainėje vijoliubendruomene.com ir iš arčiau pamatykite įtinklintos bendruomenės gyvenimą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Vijolių kaimo bendruomenės svetainė vijoliubendruomene.com

Akimirka iš bendruomenės tarybos susirinkimo

Projekto rezultatai matomi:

http://www.zemaitijosgidas.lt/vijoliu-kaimo-bendruomenes-internetine-svetaine-naujas-bendravimo-budas