Panevėžio bendruomenė „Senamiestietis“

Panevėžio bendruomenė „Senamiestietis“

Projekto pavadinimas: „Senamiestiečiai tinkle“

Projekto rezultatas

Sukurta nauja ir funkcionali internetinė svetainė www.senamiestietis.lt

Apie projektą

Naujosios technologijos padeda daugelyje gyvenimo sričių. Savo veiklą naujovėmis praturtina ir Panevėžio bendruomenė „Senamiestietis“, kuri pristato naują skaitmeninę erdvę.

Panevėžio bendruomenė „Senamiestietis“ susibūrė prieš 20 metų. Jos tikslai – kurti laisvą senamiestiečių bendriją, pagrįstą meile, pareiga savo gatvei ir savo miestui. Stiprinti Senamiesčio gatvėje gyvenančių ir iš jos išvykusių žmonių asmeninius ryšius, gaivinti šeimų ir giminių tradicijas, ugdyti senamiestiečių ir jaunimo dvasingumą, tautinę savimonę. Šiais metais bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse ir įgyvendino savo bendruomenės įtinklinimo idėją.

Vienas iš Panevėžio bendruomenės „Senamiestietis“ siekių – būti šiuolaikiška, informatyvia, aktyvia ir verslia bendruomene. Įgyvendinant šį tikslą – nuspręsta sukurti bendruomenės internetinę svetainę, kuri padėtų laiku gauti informaciją, pateikti bendruomenei aktualius klausimus, bendradarbiauti, skatinti verslumą bei gauti grįžtamąjį ryšį. Projekto metu vyko bendradarbiavimas su Panevėžio miesto SVB Smėlynės biblioteka, kuri konsultavo ir net organizavo kompiuterinio raštingumo mokymus bendruomenei.

Naujojoje „Senamiestiečio“ svetainėje www.senamiestietis.lt skelbiama informacija apie bendruomenę, jos veiklą, vykdomus projektus. Taip pat bendruomenės nariai čia gali skelbti savo siūlomas prekes ar paslaugas. Nuo šiol bendruomenės narius informacija apie planuojamas veiklas ar renginius pasieks laiku. Pagerinus informacijos sklaidą, daugiau bendruomenės narių įsitraukia į veiklas, dalyvauja renginiuose. Be to, atsirado galimybė pritraukti kitas Panevėžio miesto bendruomenes kuriant bendras veiklas skaitmeninėje erdvėje.

Anot bendruomenės narių, dalyvavimas projekte suteikė teigiamas emocijas. Jiems buvo svarbu dirbti komandoje ir juos džiugina tai, kad svetainėje skelbiama informacija bei nuotraukos iš bendruomenės gyvenimo. Taip pat džiaugiasi, kad naujoji svetainė padėjo ugdyti vyresnių žmonių skaitmeninį raštingumą bei paskatino jų aktyvumą. Nariai bei svečiai ir toliau bus kviečiami lankytis bendruomenės skaitmeninėje erdvėje. Ateityje žadama plėtoti skelbimų skiltį, kurioje norintys gali skelbti apie parduodamus ar dovanojamus daiktus.

Apsilankykite bendruomenės svetainėje www.senamiestietis.lt ir iš arčiau pamatykite įtinklintos bendruomenės gyvenimą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.


Panevėžio bendruomenės „Senamiestietis“ internetinė svetainė www.senamiestietis.lt

Bendruomenės “Senamiestietis” tarybos nariai

Projekto rezultatai matomi:

http://www.aukstaitijosgidas.lt/informacijos-sklaidos-gerinimui-nauja-panevezio-bendruomenes-senamiestietis-internetine-svetaine